2019 Güncel Grafik Tasarım Trendleri

27 MART 2019

gallery1

2019 yılı itibari ile grafik tasarım trendleri de farklı özellikler ile ortaya çıkmaya devam ediyor.
Bu nedenle geçmiş yıllara göre daha farklı ve teknolojik verilerin daha yoğun kullanılması iyi tasarımcı olma hedefleri için takip edilmesi gereken bir konu olarak dikkat çekiyor. 2019 grafik tasarım trendleri göz ardı edildiğinde ya da yeteri kadar önem verilmediğinde iyi bir tasarımcı olma fikri gelecek yıllara ertelenebilir. Bu nedenle gelişmeleri yakından takip ederek grafik tasarım trendleri konusunda farklı tasarımları inceleyerek gelecek tasarımlar hakkında fikir sahibi olunması gerekiyor.

Modern Retro Tasarımları Oldukça Popüler

Özellikler efekt uygulamaları ve modern renk uygulamaları Retro yazı biçimi ile yapılarak 2018 yılı itibari ile Retro yazı biçiminde yeni tasarımların ortaya çıkması ile birlikte ambalajlarda, logolarda ve web tasarımlarda sıkça denk gelinen bir tasarım olarak dikkat çekiyor. 2019 yılı itibari ile Retro tasarım trendinin devam edeceği aksine 2016 yılına göre daha fazla gelişme göstereceğine kesin gözü ile bakılıyor. Modern Retro tarzı ile geçmiş yıllara ait bir öğenin günümüze tasarlanması mümkün olan bir durumdur.

Minimalizmin Yükselişi

20. yüzyılın ilk yarısı ile başlayan minimalizm akımı, günümüzde de oldukça fazla olarak popülerliğini devam ettiriyor. Minimalizm akımında sadelik ve fonksiyonellik özellikleri ön planda olarak sergileniyor. Bu özellikleri ile birlikte minimalizm 2019 yılında da grafik tasarım trendleri arasında haklı yerini korumuş oluyor.

Gerçek ile Hayalin Birleştiği Nokta

Gerçek ile hayal ürünlerinin geçmişten günümüze alışılmış ve alışılmamış özelliklerinin bir arada kullanılması büyülü gerçeklikler ile gerçeğe yakın hayal ürünleri 2019 grafik tasarım trendlerinde kendisine yer buluyor. Bu durum 2019 yılı grafik tasarımcılarının hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacak özellikler içeriyor. Hayal ürünü fotoğrafların gerçek ürünler ile tasarımlar içerisinde bir arada kullanılarak gerçek ile hayal arasındaki köprü en iyi şekilde yansıtılabiliyor. Hayal gücü sınırlarının zorlanması ile ortaya çıkan bu tasarımlar aynı zamanda etkili grafik tasarımlarının da ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu özellik ile sosyal medya içerikleri, grafik posterler ve etkinlik afişlerini çevrim içi matbaalarda bastırma özellikleri bulunuyor.

Paylaş:

Popüler Yazılar