İnternet Reklamları Neden Önemlidir?

20 MAYIS 2019

gallery1

Geniş Ekran Reklam Ajans'ı olarak bu yazımızda internet reklamlarının önemini ve diğer reklam türlerine göre avantajlarını birkaç başlık altında sizlerle paylaşacağız. Aşağıda yer alan herşeyin Google Adwords ve -sosyal medya siteleri dahil- tüm internet reklamlarında geçerli olduğunu unutmayın.

1. Ölçülebilirlik

İnternet reklamlarını diğerlerinden ayıran en önemli özellik, çok doğru bir şekilde “ölçülebilir” olmasıdır. Yani herhangi bir televizyon, radyo ya da gazete reklamına göre internet reklamlarından aldığınız veriler daha gerçekçi olacaktır.

2. Kişiselleştirilmiş Erişim

İnternet reklamları, direkt olarak işletmenin potansiyel müşterilerine gösterilir. Örneğin yalnızca Ankara’da yaşayan insanların gideceği bir restoranın reklamı, İstanbul’daki kullanıcılara gösterilmez. İşletme hedef kitlesini cinsiyet, yaş, eğitim durumu ve ikamet adresi gibi kriterlere göre belirler ve yayınlanan reklam sadece seçilen kullanıcılara sunulur.

3. Maliyet 

İnternet reklamları televizyon, radyo, gazete ve billboard gibi geleneksel reklam türlerine göre çok daha düşük maliyet gerektirir. Ayrıca işletme verdiği reklamların tıkla başına maliyeti ve toplam maliyetini seçmekte özgürdür. Bu şekilde öngörülmeyen maliyetlerin önüne geçilir.

Paylaş:

Popüler Yazılar