Pantone 2019 Trend Renkleriyle Modaya Ayak Uydurun

27 MART 2019

gallery1

Pantone 2019 trend renkleriyle modaya ayak uydurun. İlkbahar ve sonbahar yaz modasına damga vuracak olan renkler açıklandı. 2019 Trend renkleri bu yaz çok tercih edilecek gibi gözüküyor. Güneşli günlerin gözdesi olacak olan Pantone trend renkleri alışılmışın dışında bir yenilik ve canlılık sunacak.

Pantone 2019 Trend Renkleri

Pantone renk kataloğunda ki renklerin bazılarını bakacak olursak;

Portakal Kırmızısı (Pantone 17-1564 Fiesta)

Pantone renk kitapçığına göre “şenlik” anlamına gelen “fiesta” heyecan verici ve oldukça sıcak bir renk olma özelliğine sahip. Saf, enerji ve tutkuyla özdeşleşen portakal kırmızısı, modanın ve festivallerin vazgeçilmezi olacak.

Derin Kırmızısı (  Pantone 19 – 1862 Jester Red)

Kırmızının kendine has olan derinliğine daha çok derinlik katan Jester Red, kırmızı rengini profesyonelleştiriyor. Kırmızının açık havalarda tercih edilse de, derin kırmızısı artık her mevsimde tercih edilecek gibi görünüyor.

Zerdeçal Turuncusu (15 – 1264 Turmeric)

Adını oldukça faydalı bir baharattan alan Turmeric, turuncuya farklı bir hava katıyor. 2019 yılının bahar aylarında moda sektöründe çokça tercih edilecek olması düşünülüyor.

Altın Sarısı (15 – 0960 Mango Mojito)

Adında da anlaşılacağı gibi altın gibi parlayan ve dikkat çeken bu renk tasarımcıların dudağını uçuklatacakmış gibi duruyor. Canlılığı ve sıcaklığı oldukça çok hissettiren altın sarısı pantone renk kataloğunda büyük bir öneme sahip.

Pembe Tavuskuşu (18 – 2045 Pink Peacock)D

2019 ilkbahar / yaz renklerinde kırmızının pembe tonlarına doğru yolcuğunu görmüş olacağız.Bu yolculukta pembenin Pantone renk kataloğunda yer alması çoğu insan tarafından olumlu karşılanacağı düşünülüyor.

Biber Yeşili (17- 0542 Pepper Steam)

Doğanın sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli bir sebzeden ilham alınarak üretilen Pepper Steam, bu yaza damga vuracak gibi görünüyor. Diğer renkler kadar canlı ve enerji dolu bir renk olmasa da yine de tercih edileceği düşünülüyor.

Birbirinden farklı enerji ve canlılıkla üretilmiş olan Pantone 2019 trend renkleri, moda ve tasarım dünyasında geniş çaplı bir yeniliğe götürebilecek nitelikle olduğu söylenebilir. Özellikle trend renklerin takip edilmesi, kurumsal firmaların yapacağı yeni çalışmalar üzerinde oldukça etkili bir durum yaratabilir. Renkler, markaların daha ayırt edici olmasında büyük fayda sağlıyor. Son zamanlarda rekabet koşullarını göz önünde bulundurursak; özellikle farklı marka kimliğini ortaya çıkarabilmek ve markaya doğru rengi konumlandırmak, sürdürülebilir bir iletişim için oldukça önemlidir. Reklam ajanslarının, müşterileri için seçtiği renkler çoğu zaman farklı müdehalelerle değişebilmekte. Özellikle Reklam ajansları kurumsal firmalar için oluşturduğu pantone renkleri, baskı maliyetlerinden dolayı tercih etmemektedir. Bunun yerine 4 rengin karışımı CMYK olarak seçip ilerlemektedir.

Paylaş:

Popüler Yazılar